Předplatné Deníku + Zlatá medaile Kde domov můj - Fidlovačka

  • Dárek
  • Ročně již od 6 251 Kč
Předplatné regionálního Deníku na celý rok.

Každý den lokální, regionální i celostátní zpravodajství, od pondělí do středy rozšířená sportovní rubrika, zprávy z kultury, společenská rubrika, ekonomické informace a spousta dalšího čtení pro poučení i zábavu.

Pravidelné přílohy
Pondělí: Sportovní Deník a vložené Křížovky
Úterý – Pátek: Týdeník - vychází v různé dny dle regionu
Čtvrtek: Bydlení, Ženy, Zdraví, Hobby – magazíny
Pátek: TV magazín – televizní program na celý týden
Sobota: Víkend – zábava a informace pro celou rodinu + Deník EXTRA

K tomu jako dárek Zlatá medaile Kde domov můj - Fidlovačka proof
Datum emise: listopad 2019
Prodejní cena: 2 190 Kč včetně DPH

Dobové pohlednice
Řada pamětních mincí vyražených z jedné poloviny gramu ryzího zlata, které jsou zasazeny do replik dobových pohlednic, byla zahájena teprve nedávno, ale již se zařadila mezi oblíbené stálice České mincovny. V roce 2019 se v pohlednici namísto zlaté minimince objevuje výjimečně zlatá minimedaile. Jejím tématem je divadelní hra Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, která byla uvedena před 185 lety a ve které poprvé zazněla budoucí česká hymna.
Do širokého záběru pohlednicové tvorby, která vznikala koncem 19. století, patří i skupina tzv. žánrových pohlednic. Vedle blahopřejných tisků se sem řadí pohlednice vlastenecké. Ty byly oblíbené nejen jako forma sdělení, ale sloužily též jako výchovný prostředek ve školách. Okénková litografie s motivy Čech, Moravy a Slezska, která posloužila jako předloha pro balení medaile, byla vydána v roce 1900. Tisk předkládá nejen heraldické znaky českých zemí, ale také jejich památná místa – Hradčany, Vyšehrad, Pernštýn, Velehrad a horu Říp obklopenou nápisem KDE DOMOV MŮJ?, který odkazuje na stejnojmennou píseň. Budoucí česká hymna autorů Josefa Kajetána Tyla, který napsal slova, a Františka Škroupa, který složil hudbu, poprvé zazněla v divadelní hře Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka dne 21. prosince 1834 v pražském Stavovském divadle.
Reliéf pamětní medaile, jejímž autorem je medailér Asamat Baltaev, DiS., předkládá opis KDE DOMOV MŮJ?, část notového zápisu písně, letopočet jejího vzniku 1834 a vlasteneckou symboliku – siluetu Hradčan a lipové ratolesti.
Emise, která potěší numismatiky i filokartisty, představuje přírůstek do sbírky i hodnotný dárek či regionální pozornost. Není bez zajímavosti, že také Stavovské divadlo se v roce 2019 dočkalo pohlednice od České mincovny.
Více o minci zde.

Neváhejte a objednávejte ihned, nabídka platí jen do vyčerpání zásob dárků. Dárky vám rezervujeme dva týdny od objednání předplatného (do té doby je třeba předplatné uhradit). Dárky zasíláme do 30 dnů od zaplacení formou balíku na poštu.

Předplatitelé tištěného Deníku mají po celou dobu předplatného ZCELA ZDARMA k dispozici elektronickou verzi.
Elektronický Deník

Doručovací údaje

  • Zadejte jméno firmy nebo provozovny, na které chcete předplatné zasílat. Nejde o fakturační údaje, ty vyplňte až v posledním kroku při výběru platby.
  • Předplatné pro tuto položku již existuje. Sem Vám budeme zasílat noviny nebo časopis. Nenašli jste svou adresu? Zavolejte na naše call centrum +420 272 015 015, +420 272 015 020, nebo nám napište na e-mail: denik@mojepredplatne.cz pro objednávku Deníku, případně na casopisy@mojepredplatne.cz pro objednávku časopisu.

Dárkový certifikát

  • V případě, že máte zájem o zaslání tištěného certifikátu, tak zaškrtněte políčko pro odeslání a my Vám jej zašleme na Vaší fakturační adresu, kterou nám vyplníte v košíku.
Zde si můžete stáhnout elektronický dárkový certifikát ihned k použití.