Předplatné Deníku + stříbrná medaile České pečetě - Bohuslav ze Švamberkam ZDARMA

  • Dárek
  • Ročně již od 5 708 Kč
Předplatné regionálního Deníku na celý rok.
Každý den lokální, regionální i celostátní zpravodajství, zprávy z kultury, společenská rubrika, ekonomické informace a spousta dalšího čtení pro poučení i zábavu.

Několikrát do týdne s oblíbenou přílohou:
Pondělní Sportovní Deník.
Čtvrteční přílohy: Zdraví, Bydlení, Hobby, Ženy.
Páteční TV magazín.
Sobotní Víkend.

K tomu jako dárek stříbrná medaile České pečetě - Bohuslav ze Švamberka v hodnotě 2 290 Kč.

Stříbrná medaile České pečetě - Bohuslav ze Švamberka stand
Datum emise: srpen 2019
Cena: 2 290 Kč včetně DPH

České pečetě
Čtvrtá stříbrná medaile zkrášlená patinou z cyklu České mincovny České pečetě uzavírá kapitolu věnovanou šlechtě. Připomíná příběh Bohuslava ze Švamberka.
Životopis Bohuslava ze Švamberka, sedmého toho jména v jeho rodě, ilustruje složitost postavení české šlechty v druhé polovině 15. století. Po počátečních sympatiích k Jiřímu z Poděbrad se Bohuslav stal jedním ze zakladatelů Jednoty zelenohorské, která se proti zvolenému králi vojensky obrátila. Toto nepřátelství šlechtice zavedlo do vězení, ale později byl propuštěn. Po Jiříkově smrti Bohuslav vedl, coby nejvyšší hejtman protikrále Matyáše Korvína, boj proti Vladislavu Jagellonskému. Po čase se však stal nepohodlným a Korvín ho nechal uvěznit v Uhrách. Švamberkův neklidný život ukončila smrt roku 1490 – to už byl ale opět na svobodě a doma na svém panství.
Reverzní strana pamětní medaile nese portrét Bohuslava ze Švamberka, který je – stejně jako jeho loajalita – rozpolcený. Jedna polovina portrétu je doplněna českým erbem, druhá erbem uherským. Kompozici reverzu dotváří ještě kruhové logo kolekce a opis, který uvádí jméno a datum úmrtí šlechtice. „Pečeť pána ze Švamberka na averzní straně medaile je tvarově tradiční a obsahově jednoduchá. Nese opis provedený v gotické fraktuře a rodový erb s labutí ve štítu i v klenotu. Erb je erbem mluvícím – to znamená, že použitá symbolika napovídá jméno jejího nositele. Rod totiž přijal jméno Švamberk z německého pojmenování labutě Schwann,“ vysvětluje autor medaile ak. soch. Michal Vitanovský.
Medaile je uložena do speciálního balení s průvodním slovem autora.
Více o minci zde.

Neváhejte a objednávejte ihned, nabídka platí jen do vyčerpání zásob dárků. Dárky vám rezervujeme dva týdny od objednání předplatného (do té doby je třeba předplatné uhradit). Dárky zasíláme do 30 dnů od zaplacení formou balíku na poštu.

Předplatitelé tištěného Deníku mají po celou dobu předplatného ZCELA ZDARMA k dispozici elektronickou verzi.
Elektronický Deník

Doručovací údaje

  • Zadejte jméno firmy nebo provozovny, na které chcete předplatné zasílat. Nejde o fakturační údaje, ty vyplňte až v posledním kroku při výběru platby.
  • Předplatné pro tuto položku již existuje. Sem Vám budeme zasílat noviny nebo časopis. Nenašli jste svou adresu? Zavolejte na naše call centrum +420 272 015 015, +420 272 015 020, nebo nám napište na e-mail: denik@mojepredplatne.cz pro objednávku Deníku, případně na casopisy@mojepredplatne.cz pro objednávku časopisu.

Dárkový certifikát

  • V případě, že máte zájem o zaslání tištěného certifikátu, tak zaškrtněte políčko pro odeslání a my Vám jej zašleme na Vaší fakturační adresu, kterou nám vyplníte v košíku.
Zde si můžete stáhnout elektronický dárkový certifikát ihned k použití.