Deník + zlatá mince Stavovské divadlo

  • Dárek
  • Tři měsíce za 1 332 Kč
Předplatné regionálního Deníku na libovolný den nebo jejich kombinaci.

Vyberte si den se svou oblíbenou přílohou:
Pondělní Sportovní Deník.
Čtvrteční přílohy: Zdraví, Bydlení, Hobby, Ženy.
Páteční TV magazín.
Sobotní Víkend.

Každý den lokální, regionální i celostátní zpravodajství, zprávy z kultury, společenská rubrika, ekonomické informace a spousta dalšího čtení pro poučení i zábavu.

K tomu navíc jako dárek zlatá mince Kde domov můj v hodnotě 1750 Kč.
Další zlatá mince České mincovny o hmotnosti jedné poloviny gramu, která je uložena do repliky historické pohlednice, připomíná pražské Stavovské divadlo.
Divadlo původně neslo jméno osvíceného vlastence hraběte Františka Antonína Nostice-Rienecka, který ho nechal vybudovat jako scénu pro veřejnost. Záhy dosáhlo věhlasu, když se stalo místem konání světové premiéry opery Don Giovanni, kterou Mozart věnoval Pražanům. Po smrti hraběte Nostice divadlo zakoupili čeští stavové a dávno před vznikem Národního divadla se stalo místem, kde se mohlo prosadit profesionální divadlo v českém jazyce. Bylo to právě Stavovské divadlo, kde měla premiéru Fidlovačka Josefa Kajetána Tyla. Ta vstoupila do dějin písní Františka Škroupa Kde domov můj, která se později stala naší státní hymnou… Stavovské divadlo není jen významné, ale také krásné. Klasicistní budova patří k nejkrásnějším historickým divadelním stavbám v Evropě, ale kvůli svému umístění v zastavěných prostorách Ovocného trhu nebyla častým motivem historických pohlednic. Tisk vydaný pražským knihkupectvím F. Ehrlich v roce 1899 zachycuje budovy Stavovského divadla a Nového německého divadla propojené ozdobnou divadelní symbolikou. „Sběratelsky cenná světlotisková okénková pohlednice, která navazuje na estetiku oblíbených litografií nebyla odeslána a jistě byla ozdobou sbírky pražských pohlednic,“ vysvětluje sběratel Pavel Vursta, který České mincovně poskytuje originální historické pohlednice. Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá současnou podobu Stavovského divadla, které v průběhu 235 let prošlo několika menšími i většími přestavbami. Budova je obklopena opisem STAVOVSKÉ DIVADLO – PRAHA. Averzní strana pak patří atributům ostrova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních pamětních mincí. Jsou jimi jméno a profil panovnice Alžběty II., rok vydání 2019 a nominální hodnota 5 DOLLARS (NZD). Emise, která zaujme numismatiky i filokartisty, představuje přírůstek do sbírky i hodnotný dárek či regionální pozornost.

Specifikace

Neváhejte a objednávejte ihned, nabídka platí jen do vyčerpání zásob dárků. Dárky vám rezervujeme dva týdny od objednání předplatného (do té doby je třeba předplatné uhradit). Dárky zasíláme do 30 dnů od zaplacení formou balíku na poštu.

Doručovací údaje

Pokud objednáváte na FIRMU, klikněte ZDE.
  • Předplatné pro tuto položku již existuje. Nenašli jste svou adresu? Zavolejte na naše call centrum +420272 015 015, +420 272 015 020, nebo nám napište na email: denik@mojepredplatne.cz pro objednávku Deníku, casopisy@mojepredplatne.cz pro objednávku na časopis.

Dárkový certifikát

  • V případě, že máte zájem o zaslání tištěného certifikátu, tak zaškrtněte políčko pro odeslání a my Vám jej zašleme na Vaší fakturační adresu, kterou nám vyplníte v košíku.
Zde si můžete stáhnout elektronický dárkový certifikát ihned k použití.